Porządna glinka do lakieru – jaką wybrać

Czyszczenie samochodu wcale nie jest zadaniem takim prostym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka, dlatego też warto postawić na sprawdzone środki czystości i profesjonalne akcesoria. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, dlaczego każdy kierowca powinien mieć w swoim garażu porządną glinkę do lakieru i jakie są jej największe zalety.

Czym jest glinka do lakieru

Glinka do lakieru najprościej rzecz mówiąc to specjalna mieszanka masy plastycznej i cząstek polerskich, które można spotkać w zwykłych pastach polerskich. Warto jednak wspomnieć o tym, że ilość cząstek ściernych w glinkach do lakieru jest zdecydowanie mniejsza niż w pastach polerskich albo produktach AIO. Oryginalna glinka do lakieru swoją konsystencją przypomina zwykłą plastelinę dla dzieci. Producenci podczas produkcji do swoich produktów dodają różnorodne barwniki, dzięki czemu kierowcy na pierwszy rzut oka mogą poznać z jaką twardością glinki mają do czynienia.

Idealna glinka do oczyszczania lakieru samochodowego

W pierwszej kolejności warto postawić na produkty od renomowanych producentów, które poradzą sobie nawet z usunięciem smoły i kawałków asfaltu z lakieru. Bardzo wielu fachowców poleca, aby do glinki dokupić także specjalne lubrykanty, które znacząco ułatwią glinkowanie. Dzięki zraszaniu czyszczonych powierzchni można osiągnąć naprawdę ciekawy efekt. Porządna glinka jest w stanie usunąć wszystkie pozostałości na lakierze, dzięki czemu oczyszczona powierzchnia stanie się idealnie gładka i jałowa. Po glinkowaniu można przystąpić do nakładania wosku.