Po co poleruje się aluminium?

Polerowanie aluminium jest bardzo popularnym trendem. Nadaje ono polerowanym powierzchnią piękny blask. Dzięki niemu, felgi mogą wyglądać jak lustro. Ale po co właściwie się je przeprowadza?

Oszczędność

Polerowanie aluminium to dość pracochłonny proces, ale materiały potrzebne do jego wykonania nie są bardzo drogie. Cały zabieg można wykonać bez użycia żadnych specjalistycznych narzędzi. Wystarczy zwykła wiertarka z zamontowanym kołem polerskim, preparat do usuwania resztek lakieru i pasta polerska. Polerowanie aluminium można nawet wykonać ręcznie, bez użycia wiertarki. Wymaga ono jednak sporo siły i samozaparcia. Trwa też dużo dłużej niż polerowanie z wykorzystaniem sprzętu. Polerowanie aluminium jest przejawem oszczędności, dlatego że cała jego procedura jest sporo tańsza niż zakup nowego elementu. Trudno wyobrazić sobie kupno nowych alufelg z powodu kilku rysek, czy przytarcia o krawężnik. Polerowanie, jednak – ma w tym wypadku sens.

Estetyka

Rysy i przetarcia nie wyglądają dobrze. Wszystkie elementy, na których są one widoczne wyglądają kiepsko i nadają całemu samochodowi wygląd zaniedbanego wraka. Polerowanie całkowicie rozwiązuje ten problem. Usuwa się przy nim warstwy starego lakieru oraz wszystkie ryski, które mogą szpecić powierzchnię. Następnie jest ona polerowana, aż do momentu, gdy zacznie przypominać lustro. Na koniec całość jest zabezpieczana ochronną warstwą lakieru bezbarwnego. Ma ona zabezpieczyć aluminium przed utlenianiem.