opona 215/55r16

Opony samochodowe 215/55 R16 i ich cechy charakterystyczne

Opony letnie 215/55 R16 są poszukiwane przez właścicieli samochodów Ford Focus, Honda Accord, Hyundai XG, Skoda Octavia i innych równie znanych marek. Opony sezonowe zyskały popularność dzięki optymalnej miękkości, właściwościom akustycznym, ekonomicznemu zużyciu paliwa i unikalnej technologii stosowanej w większości modeli. Opony letnie 205 55 16 są dostępne w różnych kategoriach cenowych od marek zagranicznych i krajowych.

Opony letnie i ich zalety 215 55 R16

Opony 215 55 R16 na lato są przeznaczone głównie do samochodów klasy premium, które są używane w warunkach miejskich. Podczas produkcji szczególną uwagę zwraca się na bezpieczeństwo i komfort obsługi. Zalety rozmiaru tych opon można odczuć już po pierwszej jeździe:

  • Bezpieczna droga hamowania na mokrym i suchym asfalcie: średnio od 37 do 45 metrów;
  • Wysokiej jakości wzór bieżnika – zwłaszcza wzór rowków wzdłużnych, który ułatwia odprowadzanie wilgoci w czasie deszczu;
  • Zrównoważony komfort akustyczny, nawet na nierównych drogach;
  • Wysoka odporność na ścieranie – opony mają długą żywotność;
  • Doskonała przyczepność na mokrym, suchym i gorącym asfalcie.

Przejechanie do 100 km z przebitą dzięki technologii

Opona 215/55r16 z technologią „Reinforced Technology” jest szczególnie poszukiwana przez właścicieli sedanów klasy premium (zobacz tutaj). Wzmocnione ściany boczne opony zapewniają stabilność nawet w przypadku uszkodzenia mechanicznego (przebicia). Technologia ta umożliwia przejechanie do 100 km z przebitą oponą przy prędkości do 80 km/h. W warunkach miejskich jest to więcej niż wystarczające, aby bez problemu dojechać do najbliższej stacji benzynowej.