Nie tylko karoseria, czyli gdzie jeszcze wykonujemy detailing?

Z geograficznego punktu widzenia, biorąc pod uwagę firmy realizujące kompleksowy detailing Warszawa wciąż jest najpopularniejszym miastem (zobacz w CarSPA). Nie oznacza to jednak, że na polskim rynku brakuje firm, które mogą realizować ta usługę całościowo, w sposób w pełni profesjonalny.

Detailing to nie tylko karoseria!

Proces detailingu nie ogranicza się wyłącznie do samej karoserii. Wręcz przeciwnie – Klienci coraz częściej decydują się na wykonanie szczegółowych i czasem ryzykownych procesów czyszczących. Co tak naprawdę można czyścić w samochodzie?

Silnik i jego komora

To bardzo ryzykowny proces. Dlatego wiele firm wykonuje go na bezpośrednią odpowiedzialność Klienta. Podczas tej czynności, dokładnie myje się silnik, z uwzględnieniem jego elektryki i innych, ważnych elementów składowych. Detailing silnika obowiązkowo wykonuje się na niewielkim ciśnieniu!

Wnętrze pojazdu

Pojazd nigdy nie będzie w pełni odnowiony, jeśli nie zadbamy również o jego wnętrze. Podczas jego oczyszczenia, firma realizująca detailing w Warszawie skupia się na jego odkurzaniu, oczyszczaniu podsufitki i tapicerki a także na usuwaniu zabrudzeń z pozostałych elementów wykonanych z tworzywa sztucznego (w tym dywaników).

Szyby pojazdu

Detailing dotyczy również szyb pojazdu. Są one zabezpieczane dwoma rodzajami środków, z których pierwszy (środek hydrofobowy) stosowany jest na zewnątrz szyby a drugi (chroniąc przed parowaniem), nakładany jest na wewnętrzną część szyby.

Elementy zewnętrzne

Części metalowe są odpowiednio myte a następnie polerowane. Z kolei elementy wykonane z tworzyw sztucznych, są myte i odżywiane, dzięki czemu wyglądają tak, jak wprost z salonu.

Podsumowując, detailing jest procesem bardzo złożonym, składającym się z szeregu różnych czynności. Zastosowanie ich w kontekście poszczególnych komponentów auta, gwarantuje piękny wygląd nie tylko karoserii, ale też i innych elementów auta.