Mitsubishi Lancer Evo

Na wielu torach w Polsce można zasiąść za kierownicą jednego z egzemplarzy Mitsubishi Lancer Evo. Przejażdżka na torze wyścigowym tym samochodem na pewno przyniesie wiele frajdy nie tylko fanom marki.

Japońska legenda

Samochód jest dostępny na rynku wtórnym, lecz jego cena jest bardzo wysoka, ponieważ jest to samochód wyczynowy. Drogie części i duże spalanie eliminują ten pojazd jako samochód do codziennej jazdy. Dlatego najczęstszym miejscem, gdzie można spotkać Lancera Evolution jest tor wyścigowy.

Dane techniczne

Lancer Evo to pojazd sportowy japońskiej myśli technicznej, który brał czynny udział w wielu wyścigach. Jest on do tego stworzony, ponieważ jego osiągi są na wysokim poziomie. W modelu zamontowany jest doładowany silnik MIVEC 2.0 o zmiennych fazach rozrządu. Był on do wyboru z mocą od 295 KM do 360 KM. Przy wadze około 1400 kg jego sprint do 100 km/h trwa tylko 5 sekund.

Posiada on napęd na 4 koła, co poprawia jego prowadzenie i przeniesienie mocy. Najnowsza generacja sportowego Mitsubishi była produkowana od 2008 do 2017 roku. Do wyboru miał dwie skrzynie biegów manualną i dwusprzęgłową automatyczną. W pierwszej było 5 przełożeń, a w drugiej 6. Oryginalnie w samochodzie były 4 miejsca, lecz tylne siedzenia są zazwyczaj demontowane w celu zmniejszenia masy. Wygląd najnowszego Lancera Evolution jest łudząco podobny do wersji cywilnej, dlatego wiele osób próbuje upodobnić swój samochód do sportowego.