Maska do lakierowania (samochodowa) – jak wybrać?

Maska do lakierowania jest niezbędnym produktem podczas lakierowania pojazdu ponieważ skutecznie zabezpiecza przed dostawaniem się do organizmu cząsteczek earozoli, które są stosowane do nakładania różnego rodzaju powłok malarskich. Jest to bardzo istotną kwestią szczególnie ze względu na fakt, iż większość lotnych związków, które znajdują się w lakierach są silnie toksyczne.

Ich przedostawanie się do organizmu może powodować zatrucie wątroby, mózgu, czy też ból głowy i wymioty. Z tego też powodu podczas malowania pojazdu zawsze warto mieć na sobie maskę lakierniczą, dzięki której praca będzie znacznie bardziej bezpieczna.

Jak wybrać maskę samochodową do lakierowania?

Na rynku można znaleźć dwa rodzaje masek: pełne oraz półpełne. Te pierwsze zasłaniają całą twarz i dają pełną i kompleksową ochronę, ale jednocześnie są średnio komfortowe – do ich noszenia trzeba się przyzwyczaić. Co więcej, noszenie niektórych modeli masek pełnych może uniemożliwiać zakładanie okularów na czas pracy.

Jeśli chodzi o maski półpełne to odsłaniają one połowę twarzy tym samym zabezpieczając drogi oddechowe, jednocześnie niestety nie chroniąc oczu. Mają one jednak jedną dużą zaletę, a mianowicie zapewniają swobodę pracy oraz komfort. Co więcej, podczas noszenia maseczek półpełnych można z powodzeniem nosić również okulary.

Maski lakiernicze jednorazowe i wielokrotnego użytku

Warto wiedzieć, że na rynku można dostać maski jednorazowe https://www.dlalakierni.pl/maski-lakiernicze , czyli takie, które po jednym użyciu należy wyrzucić oraz maski wielokrotnego użytku, które składają się z obudowy oraz wymiennych filtrów węglowych, które można stosować wielokrotnie. Wystarczy tylko wymienić filtr, aby móc korzystać z maseczki ponownie.

Tego rodzaju maseczki wychodzą taniej już po kilku użyciach, dlatego też są często wybierane przez osoby pracujące na stanowiskach lakiernika, które wykonują prace związane z malowaniem na co dzień.

Co więcej, w sklepach można znaleźć także maski lakiernicze z pochłaniaczem, które zapewniają pełną ochronę oraz eliminują nieprzyjemne zapachy.