dachowy box

Kupujemy box dachowy do samochodu

Żadnego kierowcy nie trzeba przekonywać do tego, że przestrzeń bagażowa w autach jest dość niewielka. Wynika to oczywiście z licznych przepisów dotyczących spalania, ekologii czy też nawet masy pojazdów. Siłą rzeczy pewne elementy, takie właśnie jak bagażnik, ulegają zwykle redukcji. Na szczęście kierowcy mają możliwość samodzielnego zwiększenia możliwości ładownych swojego pojazdu, ponieważ mogą to zrobić, kupując do auta box dachowy.

Na co zwrócić uwagę kupując box dachowy do auta?

dachowy box

Wielu kierowców nie ma zielonego pojęcia o tym, jak dokonywać dobrego wyboru takiego elementu jak box dachowy z Carmager. Warto więc, żeby dowiedzieli się o tym choćby kilku podstawowych zagadnień.
Podstawową kwestią jest to, aby kupowany box był dopasowany do posiadanego pojazdu. Chodzi w tym wypadku nie tylko o możliwość jego przykręcenia — boxy mogą mieć różne złącza — lecz przede wszystkim o dopasowanie pod względem masy oraz rozmiaru.
Istnieje niepisana zasada bezpieczeństwa mówiąca, że box nie może być dłuży niż samochód. W przypadku dużych pojazdów typu SUV nie ma się czy przejmować, lecz jeśli kupuje się box do mniejszego auta, należy uważnie przyjrzeć się jego rozmiarowi.
Inną niezwykle ważną sprawą jest zwrócenie uwagi na ładowność pojemnika dachowego. Oczywiście każdy chce, aby można było do niego włożyć jak najwięcej, lecz na uwadze należy mieć ograniczenia dachu od strony obciążenia. Jeśli umieści się na aucie zbyt ciężki ładunek, może po prostu dojść do uszkodzenia dachu i zagrożenia zdrowia lub życia pasażerów. Warto więc sprawdzić w instrukcji obsługi samochodu, jakie jest jego maksymalne obciążenie.

Zaawansowane cechy boxu dachowego

Tak naprawdę umiejętność dopasowania boxu dachowego do auta powinna wystarczyć, aby możliwe było nabycie dobrego i przydatnego produktu. Jeśli jednak chce się mieć box naprawdę idealnym, który na nie zaskoczy żadną nieprzyjemnością, warto jeszcze zwrócić uwagę na kilka dodatkowych nieco bardziej zaawansowanych spraw.
W tym wypadku wymienić trzeba przede wszystkim tworzywo, z którego box będzie zrobiony. Możliwości na rynku jest naprawdę wiele, lecz szczególnie mocno poleca się te boxy, które zrobione zostały z włókna szklanego. Materiał ten jest nie tylko niezwykle lekki, co umożliwia załadowanie do niego większej ilości rzeczy bez narażania dachu na uszkodzenie zbyt dużym obciążeniem, lecz dodatkowo jest także bardzo mocny. Na uwadze trzeba mieć także to, że włókno szklane nie jest podatne na różnego typu uszkodzenia związane z rdzą, czy też silnym nasłonecznieniem. Jeśli kupi się kiepski box, może się okazać, że np. szybko pojawią się na nim ogniska rdzy.
Inną bardzo istotną sprawą jest zwrócenie uwagi na obecne na boxie certyfikaty. Są to uzyskane w wyniku różnych badań potwierdzenia, że box charakteryzuje się odpowiednią jakością i jest odporny na szereg zagrożeń. Posiadanie takich certyfikatów nie jest obowiązkowe z punktu widzenia producenta, lecz jeśli je pozyskał i reklamuje nimi swój produkt, jest to dodatkowa zaleta i potwierdzenie dla kupującego.