tor łódź

Jazda po torze wyścigowym

Osoby, które chcą poćwiczyć jazdę samochodem powinny koniecznie wybrać się na tor Łódź. Jest to nowoczesny obiekt przeznaczony głównie dla kierowców aut osobowych, ale także mogą poruszać się po nim motory oraz gokarty.

Szybka jazda po torze

tor łódź

Warto zauważyć, że jest to jedyny tor wyścigowy w województwie łódzkim, który jest bardzo dobrze przygotowany do szybkiej jazdy. Szerokość toru wynosi od 8 do 12 metrów i jest w zupełności wystarczająca, żeby wykonać wszystkie potrzebne manewry. Długość toru wynosi 1050 metrów, a to oznacza, że tor zaliczany jest do długich. Warto wybierać tory, które posiadają nawierzchnię asfaltową, ponieważ gwarantuje najlepszą przyczepność oraz bezpieczeństwo. Mimo wysokiego poziomu bezpieczeństwa nie można zapominać o środkach ostrożności takich jak pasy oraz kask. Wypadek może zdarzyć się wszędzie, a przy wysokiej prędkości jest to bardzo prawdopodobne.

Ostrożność na drodze

Wystarczy jeden nieprzemyślany ruch, żeby stracić panowanie nad pojazdem i wylecieć z trasy. Niestety nawet na torach wyścigowych zdarzały się wypadki śmiertelne, które na zawsze eliminowały danego zawodnika z rywalizacji sportowej. Tor w Łodzi jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w kraju. Jest regularnie sprawdzany przez specjalistów, a wszelkie problemy techniczne są natychmiast likwidowane. Tor znajduje się niedaleko Łodzi, dlatego nie ma większych problemów z dojazdem na miejsce dla osób mieszkających w tym mieście.