tor Poznań

Jakie są zdecydowanie największe atuty toru w Poznaniu?

Należy zdawać sobie sprawę, że tor Poznań jest nie tylko najdłuższym, ale także najbardziej nowoczesnym obiektem tego typu w kraju. Długość toru wynosi bowiem aż 4083 metry.

Czym wyróżnia się tor Poznań?

Na torze w Poznaniu na jednym okrążeniu liczącym aż 4083 metry znajduje się aż czternaście zakrętów (dziewięć w prawo oraz pięć w lewo). Z kolei jezdnia jest szeroka aż na 12 metrów. Godny uwagi jest również fakt, że najdłuższa prosta na omawianym torze liczy aż 560 metrów. W ten sposób użytkownik ma możliwość przetestować przyspieszenie nawet najszybszego dostępnego samochodu.

Co warto wiedzieć o torze Poznań?

Właścicielem omawianego obiektu jest Automobilklub Wielkopolski. Na torze osoby zainteresowane mają możliwość nie tylko szlifowania, ale również zdobywania zupełnie nowych umiejętności związanych z driftem i jazdą rajdową.

tor Poznań

Ponadto kompleks cieszy się niezwykłą rozpoznawalnością przede wszystkim dzięki cyklicznym europejskim i krajowym imprezom samochodowym. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że kompleks praktycznie każdego roku przyciąga tysiące pasjonatów motocykli i samochodów.

Funkcjonalność obiektu umożliwia nie tylko szlifowanie umiejętności w jeździe wyścigowej i sportowej, ale również organizowanie różnego rodzaju spotkań biznesowych. Można zaobserwować, że z roku na rok tor w Poznaniu jest odwiedzany przez coraz większą liczbę rodzin z dziećmi. Jest to zatem doskonałe rozwiązanie na spędzanie wspólnego czasu. Autonator to idealna propozycja.