Jak wybrać dobry wideorejestrator samochodowy?

Wideorejestrator samochodowy od jakiegoś czasu jest jednym z najpopularniejszych akcesoriów kupowanych przez kierowców. Pozwala on nie tylko zabezpieczyć się na ewentualność wypadku, lecz również poprawić swój styl jazdy poprzez analizowanie pokonywanej drogi. W jaki sposób powinno wybierać się to urządzenie, aby było dobrej jakości?

Zasilanie wideorejestratora

Jeśli chce się mieć dobrej jakości wideorejestrator https://www.emanta.pl/kamery-samochodowe, należy na samym początku określić to, jakie ma on mieć zasilanie. Z reguły kierowcy szukają takich modeli, które zasilane są z akumulatora, lecz niestety nie jest to dobry wybór. Takie wersje pracują na jednym ładowaniu zaledwie kilkanaście minut, co zmusza kierowcę, tak czy inaczej, do wybrania zasilania z przewodu, a koszt, który dopłaca się do akumulatora, jest często nawet połową ceny samego urządzenia.

Jaka jakość nagrywania?

Zdecydowanie najważniejszą sprawą, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego wideorejestratora samochodowego, jest określenie tego, jaka ma być jakość realizowanych przez niego nagrań. Chodzi w tym wypadku po pierwsze o rozdzielczość, a także ilość klatek. W przypadku tej pierwszej cechy nie ma sensu dopłacać do modelu 4K, ponieważ w rzeczywistości taka rozdzielczość nie jest zupełnie potrzebna. Znacznie ważniejsza jest natomiast ilość klatek. Absolutnym minimum jest oczywiście 30 na sekundę, lecz w przypadku szybszych momentów może okazać się, że obraz będzie nieostry. Z tego powodu bardzo ważne jest wybranie wersji nagrywającej w aż 60 klatkach na sekundę, co zapewni odpowiednią płynność nagrania.