Dressing od ADBL

Istnieje wiele dobrych kosmetyków do auto detailingu. Niejednokrotnie są używane przez prywatnych użytkowników, którzy lubią dobrze zadbać o wygląd swojego pojazdu, jednak najczęściej decydują się na nie profesjonaliści.

Interior WOW

Firma ADBL wypuściła na rynek swój dressing ADBL Interior WOW o zapachu bananowym. Jak podaje producent, jest on przeznaczony do każdego tworzywa sztucznego znajdującego się w samochodzie. Jednak z powodzeniem jest stosowany także do plastików na zewnątrz auta. Działanie tego kosmetyku to przede wszystkim przywrócenie pierwotnych kolorów oraz zapobieganie wyblaknięciu dzięki zastosowaniu bardzo silnych filtrów UV. Środek ma też działanie antystatyczne.

Jak aplikować?

Przed jego aplikacją zalecane jest wyczyszczenie plastików przy pomocy jakiegoś uniwersalnego środka do czyszczenia (na przykład ADBL APC). Następnie można zaaplikować go albo bezpośrednio na polerowany element, albo na mikrofibrę, za pomocą której będziemy dopiero nanosić go na nasz plastik. Następnie za pomocą mikrofibry nanosimy nasz dressing. Można też po aplikacji bezpośredniej, po prostu czekać aż powierzchnia wyschnie.

Efekt końcowy

Według testujących ADBL Interior WOW-a kosmetyk spełnia dobrze swoje zadanie. Bardzo mocno przyciemnia wyblakłe powierzchnie, tak że można odnieść wrażenie, że założono nowe plastiki. Użytkownicy chwalą sobie też jego bananowy zapach oraz to, że dressing ma stosunkowo rzadką konsystencję, co sprzyja wygodnej aplikacji. W odróżnieniu od podobnych produktów innych firm WOW nie pozostawia po sobie tłustych śladów. Za to po przetarciu mikrofibrą daje przyjemny, jednolity efekt wykończenia na całej powierzchni (satyna lub mat — zależnie od rodzaju plastiku). Jego dodatkową zaletą jest też odporność na wodę — nie pozostawia białych śladów po zetknięciu z wilgocią.