Dlaczego tor słomczyn z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością?

Warto mieć świadomość, że tor wyścigowy w Słomczynie zdecydowanej większości fanów motoryzacyjnych kojarzy się głównie z bardzo wysokiej rangi eventami rallycrossowymi. Nikogo oczywiście wspomniany fakt nie powinien dziwić, gdyż niezwykle efektowne wyścigi samochodowe są specjalizacją omawianego obiektu.

Dlaczego warto wybrać się na tor słomczyn?

Koniecznie trzeba wiedzieć, że bardzo równa asfaltowa nawierzchnia będzie zdecydowanie sprzyjała niezwykle widowiskowej i dynamicznej jeździe. Godny uwagi jest fakt, że tor słomczyn jest bardzo nowoczesną inwestycją, w skład której wchodzą nie tylko i wyłącznie tor kartingowy i samochodowy, ale również rallycross. Do najczęściej wymienianych atutów omawianego obiektu koniecznie trzeba zaliczyć lokalizacja zaledwie 40 kilometrów od centrum Warszawy.

O czym jeszcze warto wiedzieć wybierając się na tor słomczyn?

Nie wszyscy mają świadomość, że omawiany obiekt przeszedł ogromną metamorfozę w 2016 roku. Od tego momentu wszystkie eventy motoryzacyjne mają możliwość wykorzystania praktycznie całego potencjału tego obiektu. Warto również zaznaczyć, że omawiany tor gości znanych kierowców w trakcie Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy czy Pucharu Europy Centralnej w Rallycrossie.

Ogromnym atutem prócz licznych pokazów motoryzacyjnych jest także możliwość organizowania szkoleń czy doskonalenia techniki jazdy poszczególnych kierowców. Oznacza to tym samym, że osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z jazdą samochodem będą mogły sprawdzić się w różnych sytuacjach na drodze.

Tor Słomczyn – zaprasza Autonator.pl