oświetlenie samochodowe

Czym kierować się wybierając żarówki samochodowe?

Zanim zacznie się szukać oświetlenia pod wymianę w samochodzie niezbędne jest sprawdzenie, jaki typ żarówek będzie się chciało pozyskać. Przy zakupach w stacjonarnych sklepach motoryzacyjnych można oczywiście udać się na zakupy z wymontowaną i uszkodzoną żarówką. Jednak, gdy miejscem zakupów jest hurtownia żarówek samochodowych oferująca sprzedaż zdalną, niezbędne jest posiadanie wiedzy o parametrach oświetlenia samochodu. Sprawdzić można w tym względzie książkę obsługi samochodu.

Użytkowanie samochodu a wybór żarówek

oświetlenie samochodowe

Warto dopasować jakość kupowanego oświetlenia do samochodu do sposobu w jaki pojazd używamy. Jeśli samochód jest używany regularnie oraz intensywnie wówczas niezbędne jest zdecydowanie się na modele żarówek z wyższej półki. Natomiast gdy samochód używany jest sporadycznie można postawić na wyroby ze średniej półki.
Gdy samochodem poruszamy się przede wszystkim w dzień wówczas warto postawić na żarówki samochodowe o przedłużonej trwałości. Natomiast gdy chce się uzyskać lepsze światło trzeba postawić na żarówki o większej mocy. Trzeba jednak brać pod uwagę, że są to wyroby mniej trwałe.

Znaczenie oświetlenia samochodowego

Trzeba brać pod uwagę, że oświetlenie samochodowe jest elementem wpływającym bezpośrednio na bezpieczeństwo jazdy. Ważne jest z tego powodu, aby oświetlenia zapewniało:

  • dobrą widoczność na drodze w różnych warunkach,
  • odpowiednio długi czas działania bez awarii.