Czy nadal warto korzystać z ASO?

Jeszcze kilka lat temu koniec gwarancji był dla większości kierowców jednoznaczny z zakończeniem współpracy z ASO. Dlaczego? Wysokie ceny usług zniechęcały wielu kierowców kilkuletnich aut. Czy nadal tak to wygląda?

Zalety ASO

Największą zaletą ASO jest dostęp do nowych technologi oraz obowiązek ustawicznego kształcenia pracowników. Jadąc do serwisu ASO możemy być pewni, że pracownik już nie raz spotkał się z nowoczesną technologią zastosowana w konkretnym modelu auta. Wiedza i dostęp do najnowszych technologii to największa przewaga serwisów ASO.

Gwarancja jest kolejnym atutem serwisu ASO. Naprawiając samochód serwis samochodowy musi udzielić gwarancji zarówno na robociznę, jak i części, które zostały użyte do naprawy.

Zalety niezależnych serwisów samochodowych

Naprawa auta nadal często bywa tańsza w serwisie samochodowym, który jest niezależny. Serwis samochodowy – nordauto-olsztyn.volvocars-partner.pl , który jest prowadzony niezależnie może samodzielnie ustalać ceny i często są one niższe niż w autoryzowanych serwisach.

Ważnym aspektem jest pytanie, czy w serwisie, w którym pracują mechanicy na co dzień zajmujący się starszymi samochodami są w stanie poradzić sobie z naprawą samochodu, którego technologia jest dużo nowsza.

Wybór serwisu samochodowego, w którym będziemy naprawiać samochód może mieć bardzo duże znaczenie. Samochód, który już stracił gwarancję to nadal dobry, kilkuletni samochód, o który warto dbać chcąc, by posłużył jeszcze kilka lat bezawaryjnie. Może przed podjęciem decyzji o wyborze serwisu samochodowego warto sprawdzić ceny, jakie obecnie obowiązują w ASO? ASO dziś nie wygląda tak, jak kilka lat temu.