Czy można wymienić opony we własnym garażu?

Wymiana opon we własnym garażu jest oczywiście możliwa, ale użycie amatorskich sposobów może skończyć się uszkodzeniem felgi i opony. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem pozwalającym na samodzielną wymianę opon letnich i zimowych jest zakup 2 kompletów felg. Takie rozwiązanie daje nam pełną kontrolę nad zmianą i wykonanie jej dokładnie wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba.

Dlaczego opony należy wymieniać w serwisie, a nie w garażu?

Wymiana opon w serwisie to gwarancja naszego bezpieczeństwa. W trakcie sezonowej wymiany ogumienia dokonuje się nie tylko przeglądu opon, ale także felg. Bardzo często okazuje się, że uszkodzone są nakrętki, mocujące koło do pisały. Ich wymiana jest tania i prosta, a pamiętajmy, że elementy te w sposób bezpośredni odpowiadają za nasze bezpieczeństwo na drodze. Koła są elementem, który pracuje nieustannie, są narażone na trudne warunki atmosferyczne, ale także drogowe. Muszą pokonywać dziury i koleiny co może sprzyjać powstawaniu mikrouszkodzeń. Wymiana opon w serwisie sprawia, że kompleksowy przegląd jednego z najbardziej narażonych na eksploatację elementów naszego samochodu mamy z głowy.

Czy warto zainwestować w drugi komplet felg?

Posiadane dwóch kompletów felg sprawia, że możemy samodzielnie decydować kiedy przeprowadzić wymianę opon letnich na zimowe i odwrotnie. To spory komfort, który sprawia, że bez kolejki jesteśmy w stanie w kilkadziesiąt minut wymienić ogumienie w naszym samochodzie. Pomimo że zakup nie jest tani, zwraca się bardzo szybko.

Pamiętajmy, że każdorazowa wymiana ogumienia to koszt około 100 zł – nie trudno policzyć, że po kilku latach zakup drugiego kompletu felg nam się zwróci.