Auto detailing, czyli kosmetyka aut

Czystość samochodu dla wielu kierowców jest bardzo ważna. Są tacy kierowcy, którym nie przeszkadza, że ich auto jest brudne, a są tacy, którzy muszą mieć samochód idealnie czysty zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Ci drudzy wiedzą, że czystość samochodu wpływa nie tylko na jego estetykę, ale też do pewnego stopnia na żywotność. Aby naprawdę dokładnie umyć auto, warto skorzystać z usługi zwanej auto detailingiem. Druga stosowana nazwa to kosmetyka aut.

Wielu kierowców chciałoby na pewno, aby ich auta były idealnie czyste, ale nie każdy ma na tyle czasu i chęci, aby dokładnie myć auto. Z reguły większość kierowców ogranicza się do wizyty na myjni, a wnętrze sporadycznie odkurza i przeciera szmatką. Takie postępowania sprawia, że tak naprawdę samochód regularnie pokrywa się brudem, szczególnie w miejscach trudno dostępnych. Wielu kierowców nie jest w stanie zauważyć różnicy w czystości. Uwidacznia się ona dopiero wtedy, gdy auto zostanie poddane detailingowi.

Auto detailing warty polecenia każdemu kierowcy

Z usługi kosmetyki auta może korzystać każdy kierowca. Zarówno właściciel nowego auta z salonu, który chce, aby jak najdłużej wyglądało ono jak nowe, jak i właściciel samochodu, który ma wiele lat, a nigdy tak naprawdę nie był poddany profesjonalnemu auto detailingowi. Nie ma znaczenia wiek samochodu, marka czy inne czynniki. Każde auto można doprowadzić do stanu takiego, jaki był na początku.

Kosmetyka aut wewnątrz i na zewnątrz

Zazwyczaj pod pojęciem auto detailing rozumie się mycie auta we wnętrzu. Elementem, który jest szczególnie dokładnie czyszczony, jest tapicerka. To właśnie ona bardzo łatwo się brudzi. Ponadto detailingowi poddaje się kokpit, różne elementy wyposażenia auta, w tym plastiki, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc trudno dostępnych. Kosmetyka aut obejmuje też mycie karoserii samochodu, często nawet silnika. Elementem kosmetyki aut jest też zabezpieczanie auta przed wnikaniem brudu poprzez pokrywanie poszczególnych elementów specjalnymi powłokami, które powodują, że brud nie trzyma się tak łatwo i auto dłużej pozostaje czyste.